Legenda o pálivém mistrovi

Chilli Laugh Story
Komedie
Kantonsky, anglické a české titulky
Režie: Coba Cheng
Hrají: Ronal Cheng, Gigi Leung, Edan Lui, Sandra Ng
Distributor: We Distribution
Hosté: Coba Cheng, Sandra Ng

TRAILER

Už vás někdy transcendentní chilli omáčka vystřelila na oběžnou dráhu? Pokud ne, nezoufejte, novoroční komedie Legenda o pálivém mistrovi vám vesmírnou zkušenost vynahradí. Debutující režisér Coba Cheng natočil autobiografický příběh založený na vlastních zkušenostech s prodejem pálivé omáčky The Chilli Lab. A rozhodně svůj životní příběh nezavařil do glorifikujícího mýtu!

Mladý Coba si uprostřed pandemického dne uvědomí, že chili omáčka jeho matky nemá konkurenci a na rodinném receptu se pokusí vybudovat podnik. Na první pohled Legenda o pálivém mistrovi následuje konvence novoročních komedií – je plný slovních hříček, gagů, expresivního herectví i ponaučení o síle rodiny. Jenže ve správný moment škatulku překračuje a stává se poměrně pikantní společenskou satirou. Kriticky nahlíží na nedostatečnou státní podporu v době pandemie, vysmívá se chuti přehnaně kumulovat majetek a tepe do negativního vlivu velkých společností na rodinné podniky.

Ve svém debutu Coba Cheng ukazuje, že má smysl pro vizuálně poutavé momenty – intergalaktické ochutnávání chili omáček patří k vrcholům filmu – i nuancovanou společenskou kritiku. Budoucnost hongkongských komedií je v dobrých rukou! A když budete trpěliví, v titulcích vás odmění brilantně vystavěným cameem hongkongské celebrity.