Hosté

Mabel Cheung
Absolventský film Mabel Cheung, Imigrant, kterým zakončila studium filmu na New York University, vyhrál na Hongkongských filmových cenách sošku za nejlepší režii. Její další snímek Podzimní příběh, ve kterém zazářil Chow Yun Fat, pak na stejné akci získal cenu za nejlepší film. Společně s následujícím filmem Osm tahilů zlata, ve kterém hlavním roli ztvárnil Sammo Hung, se tato trojice filmů označuje jako „migrační trilogie“. Srdce diváků si podmanila i svými dalšími filmy –romantickým dramatem City of Glass (1998), působivým muzikálem Beijing Rocks (2001) a historickým eposem A Tale of Three Cities (2015). 
S Alexem Lawem natočili sentimentální dobovku Echoes of the Rainbow (2009), která na Mezinárodním filmovém festival v Berlíně vyhrála Křišťálového medvěda pro nejlepší film v sekci Generation. Mabel Cheung je stále aktivní a zabývá se tvorbou silných snímků se širokým společenským přesahem.

Kearen Pang
Kearen Pang je hongkongská multimediální umělkyně, která se účastnila mnoha divadelních a filmových produkcí jako scénáristka, režisérka i herečka. Absolvovala Hong Kong Academy for Performing Arts a v roce 1998 se stala stálou členkou divadelní skupiny Chung Ying.
Režijně debutovala filmem 29+1 (2017), který byl adaptací její vlastní one-woman show. Na 12. Asijském filmovém festivalu v Ósace získal tento film Cenu diváků. Rovněž spolupracovala na scénáři ke snímku Isabella (2006), který získal ocenění Stříbrný medvěd na Berlinale. Její poslední film Syn mé matky (2022) je o ženě, která pomáhá mladému talentovanému zpěvákovi vybudovat kariéru a při tom se pokouší najít cestu k vlastnímu synovi.

Chiu Hoi Yeung
Chiu Hoi Yeung absolvoval fakultu kreativních médií na City University v Hongkongu. Díky stipendiu pak mohl dál pokračovat ve studiu herectví, hudby a filmu na University of Illinois v Chicagu. V roce 2008 získal cenu za nejlepší mužský herecký výkon na 3. ročníku tchajwanského filmového festivalu Golden Sugarcane. V roce 2015 nastoupil do New York Film Academy k dalšímu studiu herectví. Po promoci se zúčastnil hereckého kurzu televize TVB a stal se profesionálním hercem.
Získal dramatické role například ve filmech When Heaven Burns, Tomorrow is Another Day atd. Kromě práce pro televizi se objevil i v celé řadě krátkých filmů. V roce 2015 se ujal jedné z rolí a současně produkoval klip k singlu The Best Actor zpěvačky Crystal Cheung, který mu vynesl ocenění IFPI Hong Kong Music Video Award.

Renci Yeung
Renci Yeung je talentovaná herečka, momentálně jedna z hvězd u manažerské společnosti Light Up Entertainment Limited herce Louise Koo. Proslavila se rolemi v televizních seriálech, například If Love Was Not Timeless (2018) nebo Afterlife Firm (2018). Zahrála si také v krátkém filmu Second Hand Bookstore (2017) a nedávno se objevila v jedné z hlavních rolí ve filmu První dívka, kterou jsem milovala (2021), který se věnuje tématu dospívání. Její emocionální a citlivý herecký projev dodává filmu na působivosti.
Vedle filmů Renci Yeung také fotografuje a je členkou hongkongského volejbalového týmu. Příští rok ji můžeme vidět v novince A Guilty Conscience (2023).

Sandra Ng
Sandra Ng, neuvěřitelně pracovitá a talentovaná herečka, která má na svém kontě již více než 140 filmů, je jednou z nejznámějších osobností hongkongské kinematografie.
Tato velmi populární herečka a milující matka dokáže v rolích propojit vlastní povahové rysy i charakter postavy a výsledkem je citlivé herectví, které odráží vynalézavost a odhodlanost obyvatel Hongkongu a současně ukazuje obrovskou energii a zarputilost dnešních žen. Vedle herectví v posledních letech rozšířila svůj záběr – představila svůj režijní debut, který zároveň produkovala, a potvrdila tak svou tvůrčí všestrannost.

Coba Cheng
Díky bohatým zkušenostem v mnoha tvůrčích oborech od rádia přes módní časopisy, reklamní a marketingové agentury až po globální hudební korporace zrealizoval Coba Cheung mnoho úspěšných projektů, ve kterých prokázal svou představivost i marketingového ducha. Sám sebe s nadsázkou označuje za profesního kočovníka. Díky obrovské kreativitě byl v roce 2021 hongkongským časopisem Prestige zařazen mezi 40 nejvlivnějších lidí pod 40.
Kariéru režiséra odstartoval Coba v roce 2021. V debutovém filmu Legenda o pálivém mistrovi popisuje zkušenosti své rodiny během lockdownu. Tato chytrá komedie sleduje vytrvalost a úsilí, které vedly ke vzniku úspěšné značky chilli omáčky. Film se stal nejvýdělečnějším hongkongským filmem léta 2022.